Başkanın Duyurusu - Fethi YAŞAR

Başkanın Duyurusu


Değerli Hemşerilerim,

Bir kenti güzelleştiren o kentle kurduğun bağlardır. İnsanlarıyla kurduğun ilişkiler, anılar, kök saldığın mekanlar ve yürümekten mutlu olduğun sokaklardır.2009’da başladığımız bu yolculukta, hayatının 56 yılını Yenimahalle’de geçiren bir hemşeriniz olarak çocukluğumun, gençliğimin en güzel yıllarını geçirdiğim şehrime vefa borcumu ödemek için çaba gösterdim

Bir kenti sevmek orayı yuva bellemekle olur. Yenimahalle demek dostluk demektir. Tanış olmak, birbirinin derdiyle, sevinciyle hemhal olmak demektir. Sen ben değil, biz olmaktır. En büyük ihtiyacın hoşgörü, en büyük düşmanlığın ise önyargı olduğunu bilmektir. Biz Yenimahalle’de bu birlikteliği sağlamak için çalıştık.

Kentlere belli düzenlemeler ve binalar manzumesi olarak değil, insani değerler çerçevesinde baktık. İnsan yaşadıkça şehir yaşar, şehir yaşadıkça insan. Biz yaşam alanlarını bu anlayışa göre düzenledik.

İnsan kendini nerede özgür hissediyorsa en çok orayı sever. Arabayla gezebildiğin sokaklar senin değildir. Çocukların güven içinde sokaklarda, parklarda oynadığı, kadınların spor yapabildiği, gençlerin gönüllerince dolaşabildiği, eğlenebildiği bir kent inşa etmek için çalıştık.

İnsan, inancını özgürce yaşadıkça huzurludur. Bizi biz yapan inandıklarımız, değerlerimizdir. Aynı vardan var olduğunu bilen, 72 millete bir gözle bakmayı içine sindirenlerin birlikte, huzur ve güven içinde yaşamasını diledik. İnsan neyi biriktirirse ona dönüşür. Biz yola çıkarken çalışmayı ve azmi koyduk cebimize. Önemli olanın bahane üretmek değil, engellerden köprü inşa edip üzerinde yürümek olduğuna inandık. Aynı gözle farklı yerlere bakmak değil, aynı yerlere farklı gözle bakmak istedik.

Yola inanmak ile yola çıkmak bizim için aynı anlama geliyor. Biz 10 yıldır bu yolu siz hemşerilerimle birlikte yürüdük. Şimdi yine birlikte, birlik içinde yola çıkıyoruz. Bu samimiyetimize bugüne kadar inanan ve bu yolculukta bizi hiç yalnız bırakmayan siz hemşerilerimizin, yine yanımızda olacağına yürekten inanıyorum. Sevdam diye nitelendirdiğim, sınırları dışına çıktığımda kendimi gurbette hissettiğim Yenimahalle için sizlerin güvenine yeniden talibim. Bize güvenen ve destek olan siz hemşerilerime sonsuz minnet ve saygılarımı sunuyorum.